Artyści

Zobacz z kim gramy

Nasi Artyści

Fikir Amlak

Andres “Fikir Amlak” Estrada urodził się i wychował w Los Angeles w rodzinie karaibsko-latynoskiej. Od 15 lat zajmuje się profesjonalnie muzyką, jako autor piosenek, wokalista, multiinstrumentalista i producent. Fikir Amlak od 2014 roku jest regularnym gościem w Europie, występując przede wszystkim jako wokalista z brytyjskim King Alpha Sound System. Pracuje jako manager dla labelu Akashic Records Reggae z Atlanty oraz jako kreatywny dla agencji medialnej Black Lion Creative z Los Angeles. Ostatnie 4 lata były bardzo aktywne dla muzyka. Wystąpił w 45 różnych miastach, w 11 krajach, na 3 kontynentach. Utwory z jego udziałem usłyszeć można na 22 płytach winylowych, 13 albumach cd, 5 ep’kach, 13 składankach i 8 singlach cyfrowych.

Toroki & Isayah

Pochodzący z Monachium, sound systemowy aktywista i producent muzyczny! Toroki stał się aktywistą kultury Sound Systemowej od momentu jej odkrycia, mając na celu wspieranie muzyki Dub całym swoim potencjałem. Będąc muzykiem od dziecka, obecnie produkuje ciężką muzykę Dub w unikalnym i bardzo wszechstronnym stylu. Po zaprezentowaniu swoich pierwszych produkcji na lokalnej scenie, szybko stał się częścią Stepwise Records, gdzie po dzień dzisiejszy ma możliwość zarządzania własnymi wydawnictwami. Ponadto współpracuje z wieloma różnymi wytwórniami, takimi jak New Flower Records należące do Dandelion Soundsystem czy Jah Chalice Records. Dużym fundamentem pracy Torokiego jest współpraca z bardzo doświadczonym MC Isayah, który nie tylko śpiewa niemal w każdym jego utworze, ale jest również ważną częścią koncertów na żywo.

Dreadsquad

Dreadsquad tej postaci chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, działający w branży od 2001 roku. Na swoim koncie ma współpracę z czołówką polskiej sceny reggae i hip hop. Na instrumentalach Dreadsquad’u nagrywali dotychczas: Marika, East West Rockers, Ras Luta, Junior Stress, Kacezet, Natural Dread Killaz, O.S.T.R., Pablopavo, Reggaenerator, Tede, Numer Raz, Grubson, i wielu wielu innych. Dreadsquad współpracował również z wieloma topowymi jamajskimi i europejskimi artystami, takimi jak Ward 21, Tenor Fly, Top Cat, General Levy, U Brown, Milion Stylez, Lady Chann, Tipa Irie, Jah Mason, Perfect Giddimani, Dr Ring Ding… i wieloma, wieloma innymi. Jak do tej pory Dreadsquad wydał 4 mixtape’y, 7 albumów producenckich i krocie singli, które stały się bestsellerami w sklepach muzycznych w całej Europie i trafiły na playlisty topowych DJów.

Orion Orient

Głęboka podróż duetu producencko/dj’skiego w świat orientalnej elektroniki. Od wybrzeży Goa, pustynnych krajobrazów Burning Mana, przez afrykańskie plemienne uroczystości, aż po piaszczyste plaże Tulum. Sinusoidalna fala tempa i nastroju, otwarta na różne gatunki muzyczne gdzie podczas setów wszystko przyspiesza wraz z biciem serca. Prowadzą również cykliczną audycję „MIRAGE” w OFF Radio Kraków, gdzie co tydzień w środy o 21, prezentują utwory, oraz artystów których uwielbiają. Występowali między innymi na takich festiwalach jak Summer Contrast, LAS, Dreamersland, OFF festival, Egodrop, Tribalanga, Patchlab, Racłacamp, FKŻ, czy Halloweed w Czechach, oraz masie imprez klubowych

Gooral

Gooral w tym roku obchodzi 20 lecie łączenia góralszczyzny z elektroniką. To oryginalne połączenie gatunków artysta zaprezentował na ponad 1200 livach w 20 krajach, na wielu dużych europejskich festiwalach tj Pol’and’rock, Opener, Orange, Sziget, Exit, czy Colours of Ostarva. Po ukazaniu się krążka Ethno Elektro 2 (Wolno) w 2020 roku, artysta zaczął grać downtempowe live acty w strojeniu A-432Hz wzmacniają ję częstotliwościami solfeżowymi: https://www.youtube.com/watch?v=bi9FOhczhRc W listopadzie 2022 bielszczanin wydał downtempową płytę pt „Wolno 2” w gwatemalskiej wytwórni Resueno, której kuratorem jest Mose. Płyta mocno osadziła artystę w nowym gatunku, a jego livy zostały docenione na wielu wyjątkowych festiwalach. Ten płodny producent ma na swoim koncie 7 albumów studyjnych i jeden dvd z ZPIT Mazowsze, który okazał się bestsellerem Empiku. Gooral może pochwalić się Machinerem (z Psio Crew – współzałożyciel), nominacjami do Fryderyków, udźwiękowienie filmu South, projektem z Paprodziadem czy nowatorskim Techno Healing. Dodatkowo ten nowator stworzył dźwięki do spektaklu teatralnego „Krakowiacy i Górale” a jego muzyką reklamował sie m.in. Opener festiwal na swoje 10 lecie. Muzyka Goorala doceniana jest na całym świecie. Utwór „Krywaniu” z płyty Ethno Elektro 2 został wybrany na kompilację niemieckiej sub wytworni Bar 25 Music, a „End of Beautiful Day” z tej samej płyty pojawił się na składance amerykańskiej wytworni Pipe and Pochet. Utwór stworzony z Julią Scott pt „Doducha” ujrzał światło dzienne na składance „Cacao Dance” wydanej w Gwatemali, a jego live z festiwalu Snowfest został umieszczony na kanale moskiewskiej wytwórni Level 2, https://www.youtube.com/watch?v=6VPfpM4dGBg Obecnie Goorala ukończył pracę nad kolejnym albumem stworzonym z intencją w zgodzie z teorią częstotliwości solfeżowych

Foton

dj i promotor wywodzący się z polskiej stolicy dubu. Zainspirowany kultowymi już krakowskimi cyklami Dub Temple, Dubstep Ahead! czy też My Dub Is Jungle!, postanowił ruszyć z własną selekcją szeroko pojętej muzyki basowej. Swoje miksy najczęściej przybiera w tempie 140 BPM, oscylując między przyjemnymi letniaczkami, a mrokiem londyńskiej ulicy. Możecie znać jego sety z Bass Camp’u, Wyspowej Bassowej czy Dub Temple. Nie tak dawno temu miał też okazję prezentować swoją selekcję na antenie Off Radia Kraków.

N4me It Sound

Zderzenie osobowości, które wybucha coraz to nowszymi przedsięwzięciami. W zdecydowany sposób manifestują światu swoje zaangażowanie w muzykę i szeroko pojęte środowisko. Mocne basowe uderzenia, inspirowane sceną UK DUB przeplatają rodzimymi słowiańskimi melodiami. DUBOFOLK, to projekt, który rozwija się i nabiera kształtu. W spotkaniach z duetem zawsze pojawia się ten akcent. Dźwięki melodiki dopełnia głos wyśpiewujący autorskie treści. W 2020 roku wydali autorską płytę Forward. W 2021 roku nakładem francuskiej wytwórni Emana Sound, razem z Mr Zebre wypuścili singiel „Here we are”, którego posłuchać można na winylowym nośniku. Zwiedzając kraj szerzą pozytywną energię i zachęcają do uniesienia się na muzycznej fali, okraszonej starannie wypracowanym przekazem. Swoją muzyką N4ME IT SOUND dzielili się podczas m.in. Wolimierz Festiwal, Peunia Festiwal, Bass Station, Dub Weekender oraz wielu wielu innych wydarzeń. Sami organizują cykl imprez ŁDZ DUB , współpracują ze Stodoła Soundsystem, by rozbudzić dubowy klimat w Łodzi.

Cieśla

Cieśla (Lublin) – selektorka wychowana na krakowskiej szkole dubu i kończących się o szóstej nad ranem mistycznych sesjach Dub Temple. Organizatorka lubelskiego cyklu imprez Dub Convent, związana także z wrocławską Dub Areną. Sound system addict pełną gębą; całkowicie oddawszy swe serce tej kulturze wytrwale stara się bywać na wszystkich ważniejszych reggae’owo-dubowych dansingach organizowanych w kraju. Pod wpływem krakowskiego otoczenia, w którym każdy prędzej czy później zaczyna dręczyć ludzi w klubach swoimi płytami, także i ona stanęła w końcu po tej drugiej stronie decków. Swoje pierwsze kroki stawiała dzięki uprzejmości chłopaków z Mystical BattaLion oraz United Soundz, na dobre wkraczając do gry w 2015 roku, a także przez kilka miesięcy aktywnie współpracując z tym ostatnim kolektywem.
Podczas jej granych z winyli setów usłyszeć można przede wszystkim różne odmiany dubu: od spokojnych medytacyjnych klimatów, poprzez energiczne steppersy, aż po wagi ciężkiej najnowsze produkcje rodem z UK czy Francji, do których ma największą słabość. Wielbicielka syren, delayów oraz innych efektów. Entuzjazm i szeroki uśmiech to jej znaki
rozpoznawcze.

Dubtwice Hi-Fi Soundystem

Projekt powołany do życia przez ludzi kochających muzykę jamajską oraz niskie częstotliwości. Jako kolektyw djski działa na Polskiej scenie ponad 13 lat. Ponad 5 lat temu uruchomili swój własny sound system. Od tego czasu grają regularne sesję w Krakowie i okazjonalnie w różnych częściach Polski. Ich sesje to podróż przez różne rodzaje muzyki basowej, gdzie główną rolę odgrywają dźwięki z Jamajki.

Sulov Soundsystem

Dzieło braci Sancho i Świder, to kwintesencja miłości do dubu i zaangażowania w krakowską scenę muzyczną. Przez trzy lata, w urokliwej miejscowości Sulow, bracia nie tylko skonstruowali sound system, ale stworzyli też żywy symbol kultury dubowej. Ich instalacja, znana z głębokiego basu i krystalicznie czystego dźwięku, stała się wyrazem ich poświęcenia na rzecz rozwoju i wsparcia muzycznej społeczności.

Naraska

Naraska to Instrumentalista, DJ oraz Producent Muzyczny pochodzący z Oświęcimia. Od 2007 roku mieszka w Krakowie oraz aktywnie działa na tamtejszej scenie muzycznej. Aktualnie pod dużą inspiracją muzyką orientalną, podczas swoich występów zwraca szczególną uwagę na zachowanie etniczno-tropikalnego klimatu, który w połączeniu z plemienną rytmiką zamienia występy w ceremonie. Naraska sprawia, że słuchacz na fali orientalnych rytmów mieszanych z muzyką elektroniczną, odbywa podróż po egzotycznych zakatkach całego świata. Poprzez swoje produkcje i remiksy tworzy pomost pomiędzy tradycyjnymi brzmieniami różnych kultur a współczesną muzyką taneczną.

Omnisoma

Kolektyw Omnisoma to unikatowa fuzja trzech artystów, którzy swoją pasją i talentem tworzą nowy wymiar muzyki elektronicznej. Glani, Neirol i Unsent, każdy z nich przynosząc do grupy swoje indywidualne doświadczenia i styl, wspólnie kreują przestrzeń, w której muzyka staje się przeżyciem transcendentnym. Glani, jako DJ, VJ i promotor, jest sercem pulsującym rytm imprez w całej Polsce. Jego inicjatywa Synestezja oraz jej psychodeliczna odmiana pSynestezja, a także cykl imprez Omnisoma, są odzwierciedleniem jego miłości do muzyki, która relaksuje i jednocześnie potrafi przyspieszyć bicie serca. Jego sety to podróż przez organiczne, etniczne i progresywne dźwięki, które płynnie przechodzą w downtempo, house czy psytrance, czego dowodem są występy na festiwalach takich jak LAS Festival czy Egodrop. Neirol to artysta, który od ponad dekady zanurza się w głębiach muzyki elektronicznej. Jego muzyczna ścieżka, wyznaczona przez występy na lokalnych imprezach, polskich festiwalach i nielegalnych rave’ach w UK, prowadzi przez subtelne brzmienia downtempo aż po intensywne dark progressive i forest/dark psytrance. Jego selekcje to harmonijne połączenie mroku i światła, syntezy i organiki, co czyni jego sety niezapomnianym doświadczeniem. Unsent, instrumentalista i DJ, wnosi do Omnisoma miłość do eksperymentalnych brzmień. Jego muzyczne korzenie sięgają jazzu i klasyki, przechodzą przez muzykę etniczną, aż po elektronikę w najbardziej psychodelicznych odsłonach. Przemiana z instrumentów na syntezatory i playery zaowocowała setami, które są selekcją najciekawszych wydawnictw deep, organic, progressive, psytrance, psy tech/hypnotic tech i eksperymentalnej psychodelii. Razem, jako Omnisoma, tworzą oni przestrzeń, w której granice między gatunkami muzycznymi zacierają się, a słuchacze mogą doświadczyć pełni spektrum emocji. Ich wspólne występy to nie tylko muzyka, to podróż przez różnorodne krajobrazy dźwiękowe, które łączą się w jedną, wielowymiarową opowieść. Kolektyw Omnisoma to nie tylko grupa artystów, to przewodnicy po świecie dźwięków, którzy każdego słuchacza zapraszają do wspólnego odkrywania niezbadanych zakątków muzyki elektronicznej.

Kasia Malenda

Kasia Malenda to polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. zwierze sceniczne – jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek klubowych w kraju. Znana z tzw. „live-actu”, występuje nie tylko w najlepszych klubach Polsce i za granica, ale też na dużych scenach całego świata. Szerszej publiczności znana jest z szóstej edycji programu „The Voice of Poland”, gdzie pokazała swój duży talent dochodzac do pólfinatu. Jako jedyna uczestniczka, została uhonorowana przez jury „owacja na stojaco” aż cztery razy, a komisja nie szczędziła uznania dla jej talentu. Dzięki unikalnemu brzmieniu, energii scenicznej, sztuce wokalnej i umiejetności łaczenia wielu gatunków muzycznych, Kasia zyskała ogromne wsparcie wśród fanów programu i nie tylko. Od odcinka there”, tworzonym z DJ-em Skipkiem. Rozwija swoje muzyczne stylistycznie muzykami I artystami. finałowego programu w listopadzie 2015 roku, ciagle jest w klubowei trasie lako solistka oraz ze swoim klubowym duetem „Let us take you umiejetności współpracujac takze z wieloma innymi, różnorodnymi stylistycznie muzykami i artystami. Kasia pochodzi z rodziny muzyków jazzowych – jej Mama, Wioletta Malenda jest wokalistka, po której najpewniej odziedziczyła niezwykłą barwe głosu, a Tata, Marek Malenda, był świetnym pianista i wprowadził córke w magiczny świat harmonii. Kasia skończyła szkołe muzvczna w klasie saksofonu, a nastepnie rozwijała się muzycznie nie tylko dzieki współpracy z zespołami Jazz, Funk i Fusion, ale także z wieloma producentami i DJami grającymi w bardzo różnych stylach muzycznych – od Reggae i D’n’B po Electro lub House. W ten sposób narodził sie jej wyjatkowy, eklektyczny styl śpiewania i osobliwy styl wystepów-live act. Fakt ten stworzył možliwości zaprezentowania swoich umiejetności muzycznych szerszej publiczności w wielu programach radiowych, koncertach i na festiwalach. Kasia brała również udział w prestiżowym Red Bull Music Academy Bass Camp ten niezwykły projekt zaowocował współpracą z najlepszymi polskimi producentami, takimi jak Kwazar (projekt Temper Temple, album „Love Strong wydany w 2012 roku), Dreadsquad (album „Soulfly” wydany w 2011 r.) lub OZD (album „Journey wydany w 2016 r.) Wystepowała na najwlększych scenach i w najlepszych klubach na świecie Jako frontmanka oraz wokalistka sesyjna, współpracowała z wieloma artystami ze świata, pisała teksty, komponowała muzykę i dzięki temu wydawała ponad 70 pozycji, publikując swoje materiały zarówno w niszowych, jak i mainstreamowych wytwórniach muzycznych. Obecnie regularnie wystepuje nie tylko w najlepszych klubach, ale takze na dużych scenach na całym świecie (Indie, Kanada, Anglia, Słowacja, Francja, Ukraina) i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów na polskiej scenie muzyki klubowej.

Heartbeat

Dominik Podgórski to artysta ukrywający się pod pseudonimem HeartBeat. To muzyk który sięga do korzeni perkusyjnej muzyki (Afryka, Bliski Wschód) łącząc tradycyjne brzmienia: insteumentów z taneczną elektroniką z pod znaku downtempo, oriental, organic house, dub. Miał okazję towarzyszyć na scenie takim postaciom jak. Sahale, Mose, Ikarvs, Deaf Can Dance, Orion Orient, Lulu Malina. Live Acty w jego wykonaniu bazują na interakcji i poczuciu jedności tak jak w dawnych kulturach gdzie rytm łączy wszystkich członków plemienia. Na co dzień w Krakowie prowadzi warsztaty etno-perkusyjne pod szyldem Ashiko oraz niebezpieczną ilość czasu poświęca kałużom (kmwtw).

Wilgoć

WILGOĆ – to więcej niż zespół, to ruch artystyczny, który narodził się w sercu Krakowa. Pięć niezwykłych kobiet, które znalazły wspólny język w muzyce, tworząc nie tylko dźwięki, ale i przestrzeń dla kobiecej ekspresji na scenie muzycznej. Nasza misja to nie tylko rozbrzmiewanie akordów, ale i dawanie głosu kobietom, inspirując je do działania i wyrażania siebie.
WILGOĆ to synonim muzycznej różnorodności. Nie zamykamy się w ramach jednego gatunku; nasza twórczość to podróż przez bogactwo dźwięków – od energetycznego rocka, przez relaksujące rytmy reggae, aż po hipnotyzujące brzmienia psychodelii. Każdy utwór to nowa historia, nowe emocje, nowe doświadczenie. Nasze koncerty to coś więcej niż muzyka. To pełne emocji spektakle, gdzie każdy performance jest przemyślaną opowieścią. Przez taniec, światło i obraz, tworzymy niezapomniane wrażenia, które zostają z widzem na długo po zakończeniu koncertu. W naszych tekstach odnajdziesz echa doświadczeń kobiet z różnych pokoleń. To
autentyczne historie, które poruszają, inspirują i pozwalają widzowi spojrzeć na świat z innej perspektywy. Nasze piosenki to głos kobiet, które mają coś ważnego do powiedzenia.

Earthtwins

Earthtwins jest to polsko-chilijskio-meksykański zespół działający od końca 2021 roku. Ich muzyka to fuzja różnych gatunków muzycznych z psychodelicznym brzmieniem. Został założony z inicjatywy Cristobala Arevalo Farizo (gitara), który spotkał grającą na ulicy z innym zespołem Maję Wikieł (bas, wokal) i poprosił ją o wspólne zagranie koncertu. Do projektu dołączył Kamil Kaczmarczyk (perkusja). Od tamtego czasu zaczęli regularnie grać w krakowskich klubach muzycznych. Po roku do zespołu dołączyli Dominik Szahidewicz (piano) i Yoruk Esparza (perkusjonalia).
Maja Wikieł – wokal / bass
Cristobal Arevalo – gitara
Dominik Szahidewicz – piano / synth
Kamil Kaczmarczyk – perkusja
Yoruk Esparza – instrumenty perkusyjne

Razem możemy więcej

Nasi Partnerzy